Jak rozpocząć ściankę z lameli czyli co to jest ten segment startowy

In Poradniki

segment startowy (inaczej początkowego) lameli:

    • Segment startowy lameli to część systemu lameli ściennych, która stanowi punkt wyjścia dla montażu na ścianie.

    • Składa się najczęściej z trzech/czterech lameli, które są przymocowane do płyty HDF lub filcu

    • Segment ten jest umieszczany na ścianie jako pierwszy, a pozostałe segmenty lameli łączą się z nim.

    • Panel startowy różni się od standardowych tym, że zaczyna się i kończy lamelem bez wystającego pióra montażowego dzięki czemu na ścianie uzyskujemy estetyczny efekt lameli.

    • Przy montażu lameli na jednej ścianie wystarczy jeden segment startowy- nie ma potrzeby stosowania segmentu końcowego.

Inicjacja montażu: Segment startowy jest punktem wyjścia dla montażu lameli na ścianie. To od niego zaczynamy układanie reszty lameli.

Estetyka: Dzięki segmentowi startowemu montaż lameli zaczyna się od jednolitej i estetycznej powierzchni bez wystającego pióra płyty/filcu

Ukrycie łączeń: Segmenty lameli są tak skonstruowane, że łączenia płyt oraz filcu nie są widoczne, ponieważ znajdują się za jednym z lameli.

Przed montażem warto rozłożyć wszystkie lamele na podłodze i pomieszać kolorystykę usłojenia lameli, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Płytę z lamelami można połączyć ze sobą na kilka sposobów: na wkręty do ściany lub przyklejając na klej – polecamy szczególnie klej Mamut

Jeśli planujesz montaż lameli na ścianie, segment startowy (inaczej nazywany modułem początkowym) lameli jest kluczowym elementem, który ułatwi Ci proces i zapewni estetyczny wygląd dekoracji na ścianie.

Jeśli lamele montujemy na jednej powierzchni nieprzerwanie to wystarczy tylko jeden element startowy aby całość konstrukcji zyskała wizualnie.

Segmenty startowe dla lameli znajdą Państwo tutaj: LINKI

segment startowy

Podsumowanie

Zakup próbników kolorów lameli pozwala Ci dokładnie ocenić, jak dany kolor i wzór będą wyglądać w Twoim wnętrzu, co ułatwia podjęcie właściwej decyzji zakupowej. To inwestycja, która może zaoszczędzić Ci czasu, pieniędzy i potencjalnego rozczarowania w przyszłości.

 

W naszej ofercie znajdziecie różnego rodzaju zestawy wzorników

Jeśli interesują Cię konkretne pojedyncze kolory polecamy zakup wzorników na sztuki

Jeśli chcesz zobaczyć jak największą ilość zarówno kolorów jak i profili lameli polecamy zestaw ogólny XXL

Zestaw dedykowany dla lameli do